Zdjęcie przestawia portfel z pieniędzmi. Jest on symbolem zakładu bez ryzyka.

Zakład bez ryzyka – gdzie dostaniemy najlepszy cashback?

Na rynku bukmacherskim funkcjonuje coraz więcej firm, a duża konkurencja wymaga specjalnych promocji do zachęcenia potencjalnych graczy.  W ostatnim czasie szczególne zainteresowanie klientów budzi zakład bez ryzyka. U wielu bukmacherów jest on podstawą bonusu na start, który jest jednym z głównych kart przetargowych każdego bukmachera. Cashbacki – bo tak brzmi synonim wspomnianej promocji, są zróżnicowane w zależności od oferty każdej firmy. Należy pamiętać, że czasem wielkość samego bonusu nie oznacza jego rzeczywistej atrakcyjności. Przed porównaniem ofert bukmacherów, warto jednak zapoznać się o dowiedzieć – czym dokładnie jest zakład bez ryzyka.

Co to jest zakład bez ryzyka? 

Zakład bez ryzyka to jeden z najpopularniejszych bonusów bukmacherskich, dzięki któremu dostajemy zwrot od bukmachera za nietrafiony zakład. Stawki zakładu, który okazał się przegrany, są zwracane w zależności od regulaminu promocji na konto bonusowe lub depozytowe. Zakład bez ryzyka często nazywany jest bonusem cashback. Chcemy podkreślić, że jest to ten sam rodzaj bonusu, a nazwę można stosować wymiennie. Bonus cashback swoją nazwę wziął z języka angielskiego. W dosłownym tłumaczeniu “cashback” oznacza zwrot pieniędzy. Bonus bukmacherski cashback gwarantuje więc zwrot stawki z przegranego zakładu. 

Zakład bez ryzyka – na czym polega?

Cashback to typ zakładu, który polega na zwrocie całości lub części postawionej przez nas kwoty u bukmachera. Oznacza, to, że w przypadku niepowodzenia naszego zakładu otrzymamy z powrotem pieniądze, które spożytkowaliśmy na swoje nieudane typy. Firmy w większości przypadków określają limit maksymalnej kwoty, do której obowiązuje zakład bez ryzyka.  Do tej pory wszystko wydaje się wręcz nierealnie opłacalne, ale nie w każdej spółce cały proces wygląda tak korzystnie. Większość bukmacherów zwraca  przegraną przez nas kwotę w postaci bonusu. W momencie, kiedy chcemy go wypłacić, pojawiają się warunki obrotu, które należy spełnić.

Grafika przedstawia sejf, symbolizujący zakład bez ryzyka.

Jak odebrać zakład bez ryzyka?

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak odebrać zakład bez ryzyka albo jakikolwiek inny rodzaj promocji bukmacherskiej, warto przeczytać regulamin promocji. Niektórzy bukmacherzy konkretyzują, jaki jest dolny i górny limit pierwszej wpłaty, by móc odebrać bonus. Jeśli gracz wpłaci za mały depozyt, promocja może nie zostać mu przyznana. Już wiemy, że promocja cashback może występować w ramach bonusu powitalnego lub jako promocja czasowa u bukmachera. W zależności o tego, jaki jest rodzaj promocji, jej odbiór może się nieco różnić. By odebrać promocję cashback, która stanowi element bonusu powitalnego, należy przede wszystkim zarejestrować swoje konto u wybranego bukmachera. W przypadku promocji czasowej wystarczy postępować zgodnie z regulaminem.

Jak obrócić postawioną kwotę?

Obrót kwoty jest wymagany przy większości bonusów oferowanych przez bukmacherów. Przy konkretnej promocji firmy określają, ile razy musimy obrócić kwotą bonusową, by móc przetransferować ją na konto depozytowe i finalnie wypłacić. Za przykład posłuży bonus na start PZBuk, na który składa się wspomniany zakład bez ryzyka. Maksymalną kwotę zwrotu, bukmacher określił na 200 zł. Kiedy otrzymamy cashback, musimy obrócić go jednokrotnie po kursie minimalnym 1.40. Należy wtedy też obstawić zakład, spełniając wymogi spółki za całą kwotę otrzymanego bonusu. Niewygórowany kurs sprawia, że zabieg ten nie jest ciężki do wykonania. Po wykonaniu obrotu pieniądze trafiają na nasze konto. Poniżej schemat obrotu na przykładzie PZBuk.

1. Wpłacamy na PZBuk kwotę do 200 zł. Uznajmy, że optymalne będzie zrobienie depozytu na 100 zł.

2. Obstawiamy kupon za kwotę 100 zł, który wypada.

3. Otrzymujemy cashback w wysokości 100 zł na konto bonusowe.

4. Obstawiamy jeden, bądź kilka kuponów za łączną kwotę 100 zł po kursie 1.40.

5. Po wykonaniu zadania, wszystkie środki wygrane za bonus, trafiają na konto główne i są gotowe do wypłaty.

*Kluczem do poprawnego obrotu jest przeczytanie regulaminu. Minimalne kursy i ilości wymaganych obrotów są odmienne u każdego bukmachera.

Cashback, a inne bonusy bukmacherskie

Cashback to jeden z wielu bukmacherskich pojęć, które należy rozróżniać, by odpowiednio korzystać z ofert firm organizujących zakłady wzajemne. Wielu początkujących graczy myli zakład bez ryzyka z innymi bonusami. Warto dlatego znać również nazewnictwo innych, odrębnych promocji.

Freebet – jest nazywany również zakładem bez depozytu. Stanowi często element bonusu na start, ale może być także przyznawany w ramach promocji dla stałych klientów. Jego otrzymanie nie wymaga żadnej wpłaty – otrzymujemy go za darmo.

Bonus od depozytu – bonus od depozytu to również jedna z głównych promocji bukmacherskich. Otrzymujemy go za dokonaną przez nas wpłatę. Może stanowić on jej całość, bądź wyznaczony przez bukmachera procent. W tym przypadku nasz kupon nie musi być rozliczony, gdyż dodatkowe środki pojawiają się w momencie dokonania depozytu.

Cashout – nie jest w żaden sposób związany z dodatkowymi pieniędzmi od bukmachera, ale ze względu na nazwę jest często mylony ze wspominanym cashbackiem. Cashout jest opcją wcześniejszego zamknięcia zakładu, przed rozliczeniem wszystkich zdarzeń. Jego forma regulowana jest indywidualnie przez bukmachera, który ma taką możliwość w ofercie.

Grafika przedstawia klawisz na klawiaturze z napisem "depozyt".

Którzy bukmacherzy oferują zakład bez ryzyka?

Zakład bez ryzyka jest popularnym bonusem, który często występuje w ofertach promocyjnych polskich bukmacherów. Bukmacherzy mogą oferować bonus cashback zarówno w ramach promocji na start, która przysługuje nowym graczom, którzy rejestrują swoje konto po raz pierwszy u bukmachera lub jako promo czasowa, zorganizowana np. na konkretne sportowe wydarzenie. Wsród bukmacherów, którzy oferują zakład bez ryzyka są:

 •  Betclic,
 •  STS,
 •  Fortuna,
 •  BETFAN,
 •  Fuksiarz,
 •  eWinner,
 •  forBET,
 •  Superbet,
 •  PZBuk

Najlepsze cashbacki u bukmacherów

Jednym z najlepszych zakładów bez ryzyka oferuje bukmacher, który niedawno zawitał na polski rynek. Jest nim BETFAN. Bukmacher sygnowany wizerunkiem Mariusza Pudzianowskiego oferuje cashback aż do pierwszych trzech wpłat. Wszystkie trzy zwroty objęte są trzykrotnym obrotem, gdzie na kuponie muszą znaleźć się minimalnie trzy zdarzenia, z kursem łącznym, co najmniej 2.0. Łącznie możemy otrzymać aż do 600 zł zwrotu.

 • 1 zwrot od 20 do 100 zł
 • 2 zwrot od 20 do 200 zł
 • 3 zwrot od 100 do 300 zł

Niepodważalnie wyjątkowy cashback proponuje najsłynniejszy polski bukmacher – STS. Gracz może otrzymać zwrot za postawiony zakład do 200 zł w standardowej ofercie. Kluczem w ofercie tej firmy jest fakt, że pieniądze za zakład bez ryzyka trafiają od razu na konto depozytowe i możemy je swobodnie wypłacić. Warto jednak skorzystać w tym przypadku z kodu promocyjnego, który upoważnia gracza do jeszcze większej stawki zwrotu.

cashback bonus fuksiarz

Do grona bukmacherów oferujących cashback na start dołączył bukmacher Fuksiarz. Najnowszy podmiot na rynku zaproponował ten rodzaj bonusu jako główną część swojej oferty powitalnej. Fuksiarz oferuje cashback 50% do kwoty 500 PLN. Jeżeli więc pierwszy zakład u tego bukmachera okaże się przegrany, możemy liczyć na zwrot połowy stawki. Maksymalna kwota, którą można otrzymać z powrotem to w tym przypadku 500 złotych.

Ciekawą propozycję posiada LV BET. Pośrodkuje on propozycję dwóch wcześniej przytoczonych spółek, gdyż oferuje zakład bez ryzyka do 333 zł. Wysoka kwota otrzymana na konto bonusowe wymaga jednie jednokrotnego obrotu po kursie minimalnym 1.75. Taka sytuacja sprawia, że przy dwóch pewniejszych typach możemy bez problemu obrócić całą stawką i cieszyć się z wygranej.

FAQ

Kto oferuje najwyższy zakład bez ryzyka?

Najwyższy cashback oferuje Betclic, jednak warunki obrotu bonusu pozostawiają wiele do życzenia.

Czy zakład bez ryzyka jest tym samym, co cashback?

Tak. Zakład bez ryzyka możemy traktować jako synonim cashbacku.

Jak dokonać obrotu?

Szczegółowe informacje na temat obrotu, znajdują się w regulaminie bukmachera.

Czy zakład bez ryzyka jest opłacalny?

Cashback pozwala nam na zabezpieczenie postawionych środków. Bez względu na warunki obrotu daje on pewne przywilej, których nie możemy otrzymać przy normalnym obstawianiu. Warto więc wykorzystać tego typu bonus u umożliwiającego taki zabieg bukmachera.