Włochy – Holandia

      No Comments on Włochy – Holandia

Data: 14.10.2020

Godzina: 20:45

Stadion: Gewiss Stadium (Bergamo)

Dywizja A grupy 1 Ligi Narodów UEFA bardzo się skomplikowała po meczach z zeszłego weekendu. Bośnia niespodziewanie odebrała punkty Holandii, a Polska bezbramkowo zremisowała z Włochami.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (22 mecze): Włochy 11 zwycięstw, Holandia 3 zwycięstwa, 8 remisów
  • Poprzednie starcie, rozgrywane na Amsterdam Arena zakończyło się wygraną Azzurrich 0-1
  • Ostatnia wygrana Holandii z tym przeciwnikiem przypadła na Mistrzostwa Europy 2008.
  • W sześciu poprzednich pojedynkach aż pięć razy padło mniej niż 2.5 bramki
  • Tylko w jednym z sześciu poprzednich starć na tym terenie obie drużyny zdobyły bramkę

Zapowiedź meczu Włochy – Holandia

Kluczowe dla ostatecznej klasyfikacji w tej grupie może być nadchodzące spotkanie pomiędzy Azzurri i Oranje w Bergamo. Gospodarze utrzymaliby pierwszą pozycję w grupie i prawdopodobnie wyeliminowaliby Holandię z wyścigu. Włosi są faworytem tego pojedynku przy kursie 1.90, mimo że do tej pory odnieśli tylko jedno zwycięstwo w tych rozgrywkach. Co ciekawe, po 22 meczach rozegranych między tymi zespołami i znacznej różnicy w zwycięstwach na korzyść Włochów, różnica bramek wynosi tylko +8, co oznacza niskie zwycięstwa.

Analiza i podsumowanie

Można uczciwie powiedzieć, że Holandia zasłużyła na trzy punkty przeciwko Bośni w zeszłą sobotę. Całkowicie przeważali nad tym przeciwnikiem, ale Quincy Promes i Donyell Malen nie byli na tyle skoncentrowani, aby to wykorzystać. Podobnie z resztą było w meczu z Polską, gdzie Holendrzy mieli ogromna przewagę w meczu, a wygrali tylko 1-0. Kibiców natomiast niepokoi fakt, że drużyna nie zapewniła sobie ani jednego zwycięstwa w ostatnich trzech meczach. Przegrali również towarzyski mecz z Meksykiem 7 października. Włosi zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć o meczu w Gdańsku, gdzie obie strony grały raczej zachowawczo, a mecz był nudny jak flaki z olejem. Wielu było zaskoczonych tym, że Roberto Mancini nie dał szansy Ciro Immobile, nawet podczas zmian, biorąc pod uwagę fakt, że Chiesa, Belotti i Pellegrini nie zrobili zbyt wiele na boisku. Mecz z Holandią ma ogromne znaczenie i nie sądzimy, aby którakolwiek z drużyn była super agresywna, przynajmniej we wczesnym etapie meczu . Zakład poniżej 2.5 gola powinien łatwo „siąść”, podczas gdy value jest w zakładzie na remis.

Typy na mecz

„Poniżej 2.5 bramki” – @1.80 (Fortuna)

„X” – @3.80 (Fortuna)