Na zdjęciu zapowiedź meczu Southampton FC - Newcastle United

Southampton FC – Newcastle United

      No Comments on Southampton FC – Newcastle United

Data: 06.11.2020

Godzina: 21:00

Stadion: St. Mary’s Stadium (Southampton)

Zawodnicy Southampton są niepokonani w ostatnich 5 meczach Premier League i będzie starał się przedłużyć tę serię, gdy w piątek zmierzą się z Newcastle United.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (65 spotkań): Southampton FC 22 zwycięstwa, Newcastle United 26 zwycięstw, 17 remisów
  • Newcastle United jest niepokonane w ostatnich sześciu meczach bezpośrednich przeciwko Southampton, 4 zwycięstwa i 2 remisy.
  • Poprzedni mecz rozegrany w zeszłym sezonie przyniósł Srokom niewielkie zwycięstwo 0-1, ale było to ich pierwsze zwycięstwo od 2004 roku na stadionie St. Mary’s, po 2 remisach i 4 przegranych z poprzednich 6.
  • W dziewięciu z ostatnich 11 starć H2H w Premier League padło ponad 2.5 gola, ale obie drużyny zdobyły zaledwie 6 goli.
  • Ponadto tylko 2 z 7 ostatnich starć na stadionie St. Mary’s obie drużyny zdobyły bramki.

Zapowiedź meczu Southampton FC – Newcastle United

Święci pokonali Aston Villę 4-3 w siódmym meczu Premier League i po dwóch porażkach zdobyli czwarte zwycięstwo w sezonie. Zwycięstwo było przekonujące, a przed upływem godziny prowadzili 4-0, a lawina późnych bramek postawiła ich w tarapatach. Potwierdzono, że Danny Ings, który strzelił czwartą bramkę dla swojej drużyny, i zszedł z boiska na 5 minut przed końcem gry, teraz doznał kontuzji kolana i nie będzie grał przez co najmniej miesiąc. To będzie duża strata dla Ralpha Hasenhuttla, ponieważ Newcastle równie jest w niezłej formie. W międzyczasie Sroki odniosły zaskakujące zwycięstwo 2-1 z wysoko notowanym Evertonem. W tym sezonie zanotowali już wszelkiego rodzaju wyniki, ale wyglądają dobrze w tej kampanii pod okiem Steve’a Bruce’a. Newcastle zajmuje 11. miejsce w tabeli, 6 poniżej swoich piątkowych gospodarzy z 3 zwycięstwami i 2 remisami z dotychczasowych 7 meczów.

Analiza i podsumowanie

Bukmacherzy uważają gospodarzy za zdecydowanych faworytów przy kursie 1.85, że wygrają tutaj, ale my uważamy, że ten mecz będzie dość wyrównany. Odwiedzający są niewygodni dla wielu drużyn, a Southampton pomimo ich doskonałego przebiegu może być niespójny. Dlatego postawimy na to, że obie drużyny zdobędą bramkę jako podstawowy typ, a oto nasze powody. Zawodnicy Southampton strzelali gole w każdym meczu, z wyjątkiem jednego, który był początkiem sezonu przeciwko Palace. Ale strzelili ponad 1.5 gola w każdym z dotychczasowych 3 meczów u siebie. W międzyczasie trend bramkowy Newcastle jest taki sam jak gospodarzy i strzelali bramki w każdym z trzech dotychczasowych spotkań wyjazdowych. To daje nam drugi zakład na ponad 2.5 goli w pełnym wymiarze czasu, a mecze Premier League z niską liczbą bramek są rzadkością.

Typy na mecz:

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.75 (Fortuna)

„Powyżej 2.5 bramki” – @1.90 (Fortuna)