Na zdjęciu zapowiedź meczu PSG - Lipsk

Paris Saint Germain – RB Lipsk

      No Comments on Paris Saint Germain – RB Lipsk

Data: 24.11.2020

Godzina: 21:00

Stadion: Parc des Princes (Paryż)

Grupa H okazuje się jedną z najtrudniejszych w całym konkursie. I jest ku temu wystarczający powód. Trzy z czterech tutejszych drużyn to zespoły ze ścisłej czołówki najlepszych lig w Europie, a po trzech kolejkach żadna drużyna nie ma wyraźnej przewagi nad kolejną.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (3 mecze): Paris Saint Germain 1 wygrana, RB Lipsk, 2 wygrane, 0 remisów
  • Poprzedni mecz zakończył się zwycięstwem Niemców 2:1 u siebie.
  • Podopieczni Tuchela zanotowali zwycięstwo 3: 0 w półfinale Ligi Mistrzów 2019-20.
  • Paryżanie wygrali dziesięć z poprzednich osiemnastu pojedynków z innymi przeciwnikami Bundesligi.
  • Podopieczni Juliana Nagelsmanna odnieśli w sumie dwa zwycięstwa z innymi francuskimi rywalami z sześciu prób.
  • We wszystkich starciach H2H pomiędzy tymi rywalami padły przynajmniej 3 bramki w każdym

Zapowiedź meczu  Paris Saint Germain – RB Lipsk

Zwróćmy uwagę na to, że Red Bulls pokonali już tego przeciwnika w poprzednim spotkaniu, a także mają rachunki do wyrównania, za to, że Paryżanie pokonali ich w półfinale ostatniej edycji tego turnieju. Co ciekawe, piłkarze PSG prowadzili na stadionie w Lipsku 0:1, jednak nie zdołali wykorzystać wczesnego gola, aby kontrolować przebieg meczu i ostatecznie ulegli ekipie RB. Patrząc ten mecz, spodziewajmy się thrillera z wysokim wynikiem na Parc des Princes.

Analiza i podsumowanie

Red Bulls zanotowali wygraną 2:1 u siebie w ostatnim dniu rozgrywek z tym samym przeciwnikiem. Ponadto, byli niepokonani w dziesięciu z poprzednich dwunastu meczów, a osiem z nich było wygranymi. W tej chwili są także jedną z najlepszych drużyn na świecie i prawdopodobnie są również jedną z najlepiej atakujących. Ponieważ Manchester United mierzy się z ostatnim Basaksehirem – oczekuje się, że Czerwone Diabły zwyciężą, co stawia zawodników Nagelsmanna, a także Paryżan pod ogromną presją, aby zdobyć trzy punkty. I jak wiadomo, mistrzowie Ligue 1 mają obecnie prawdopodobnie najbardziej utalentowaną linię frontu w świecie i po prostu nie mogą ryzykować straty 6 punktów do Czerwonych Diabłów. Z pewnością możemy liczyć na to, że podejdą do tego spotkania z nastawieniem „Do or die”. Gdy te dwa fenomenalne zespoły zderzają się ze sobą wprost musimy oczekiwać festynu bramkowego.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.44 (forBET)

„Powyżej 2.5 bramki” – @1.40 (forBET)