Na zdjęciu zapowiedź meczu Olimpii ze Zniczem

Olimpia Grudziądz – Znicz Pruszków

      No Comments on Olimpia Grudziądz – Znicz Pruszków

Data: 10.11.2020

Godzina: 18:00

Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego (Grudziądz)

W zaległym pojedynku jedenastej serii spotkań piłkarskiej 2 ligi, na stadionie w Grudziądzu, zmierzy się tamtejsza Olimpia ze Zniczem Pruszków.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (4 mecze):  Olimpia Grudziądz 2 wygrane, Znicz Pruszków 1 wygrana, 1 remis
  • Poprzednie starcie pomiędzy tymi ekipami zakończyło się wygrana Pruszkowian 2:1
  • Na tym stadionie Olimpia nie doznała jeszcze porażki ze Zniczem, notując 1 wygraną i 1 remis
  • Dwa ostatnie pojedynki zakończyły się z bramkami obu drużyn
  • Jednak 3 z 4 poprzednich starć zakończyły się także z mniej niż 2.5 bramkami

Zapowiedź meczu Olimpia Grudziądz – Znicz Pruszków

Zawodnicy Olimpii Grudziąc obecnie znajdują się na 16 miejscu w ligowej tabeli, z dorobkiem zaledwie 10 punktów. Niewiele lepiej prezentuje się Znicz. Chociaż ma tylko jeden punkt przewagi nad zbliżającym się rywalem, to zajmuje jedenaste miejsce. Zwróćmy jednak uwagę że oba zespoły bardzo słabo prezentują się w formacji ofensywnej. Znicz bowiem strzelił najmniej bramek w całej lidze, osiem, podczas gdy niewiele lepiej w tym aspekcie wypada drużyna Olimpii, która do siatki trafiała dziewięciokrotnie. W obu przypadkach daje to średnio poniżej gola na mecz. W przypadku gry obronnej, oba zespoły tracą odpowiednio 1.6 i 1.9 bramki na mecz. W zbliżającym się pojedynku nie oczekiwałbym fajerwerków.

Analiza i podsumowanie

Dla obu zespołów zbliżający się pojedynek ma dość duży wymiar. W przypadku wygranej Znicza, dołączy on do grupy wyżej znajdujących się w tabeli zespołów, ale tylko pod względem punktowym, gdyż nie ma szans na awans pozycji. W przypadku Olimpii jest podobnie, bowiem ekipa z Grudziądza może awansować tylko na 11 miejsce. Ponieważ jednak Olimpia przegrała wszystkie mecze na własnym stadionie w tym sezonie, nie stawiałbym ich w roli faworyta tutaj. Skupiłbym się raczej na bramkach. Obie ekipy nie są bowiem ofensywnie usposobione, jednak 3 z 4 starć w Grudziądzu zakończyło się z więcej niż 2.5 bramkami. Z kolei Znicz z 5 wyjazdów tylko w dwóch umieszczał piłkę w bramce przeciwnika. W związku z tym nasz główny tym to zakład bez remisu ze wskazaniem na gospodarzy i 2-3 bramki w meczu.

Typy na mecz

„Zakład bez remisu – 1” – @1.57 (Fortuna)

„Przedział goli 2-3” – @1.93 (Fortuna)