Na zdjęciu zapowiedź meczu manchester United - Tottenham

Manchester United – Tottenham Hotspur

      No Comments on Manchester United – Tottenham Hotspur

Data: 04.10.2020

Godzina: 17:30

Stadion: Old Trafford (Manchester)

Obie drużyny to absolutni tytani Premier League, a każda z nich ma ambitne cele na nowy sezon. Między tymi dwoma klubami jest też bogata historia. Najbardziej widocznym czynnikiem napędzającym rywalizację był fakt, że poprzedni mecz Jose Mourinho po którym został zwolniony, miał miejsce właśnie z Czerwonymi Diabłami.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (164 spotkania):  Manchester United 86 zwycięstw, Tottenham Hotspur 38 zwycięstw, 40 remisów
  • Ostatnie spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz odbył się zaledwie dwa miesiące temu.
  • Diabły zanotowały osiem z poprzednich dwunastu ogólnych zwycięstw.
  • Gospodarze ani razu od 2017 roku nie zachowali czystego konta na tym stadionie.
  • Ostatnim razem, gospodarze zanotowali zwycięstwo 2-1.

Zapowiedź meczu Manchester United – Tottenham Hotspur

Tymczasem zawodnicy Ole Gunnar Solskjaera są zdeterminowani, by położyć kres dominacji swoich dwóch największych rywali. Wprost nie mogą przejść kolejnej kampanii obok walki o tytuł. Jednak konkurencja jest absolutnie topowa, zatem nawet jeden punkt straty może ich ostatecznie wiele kosztować. Zapewne możemy liczyć na to, że diabły wyjdą w ten weekend mocno zdeterminowani. Co więcej, wygrana z tak dużą drużyną, jak Spurs, byłaby również zwiększeniem pewności siebie w przyszłości. W międzyczasie, po występie w finale Ligi Mistrzów w latach 2018-19, podopieczni Mourinho osiągali nieco słabsze wyniki w poprzednim sezonie. Zagrają obecnie w Lidze Europy i musieli zadowolić się tylko szóstym miejscem w Premier League. Wydaje się, że zmotywowało ich to tym razem do zupełnie innej kampanii. Są teraz w znacznie lepszej formie i nabrali wystarczająco rozpędu. Oczekujemy zatem ciekawej walki.

Analiza i podsumowanie

Podopieczni Solskjaera odnieśli 2-3 zwycięstwo na wyjeździe w ostatnim meczu z Brighton. W międzyczasie Spurs zremisowali u siebie 1-1 z Newcastle. Jednak remis odrobili z nawiązką świetnym występem w kolejnych dwóch meczach. Pokonali Chelsea w Pucharze Ligi i zanotowali wysokie zwycięstwo 7-2 w kluczowym meczu kwalifikacji do Ligi Europy. Wygrali także sześć z poprzednich siedmiu spotkań i pozostali niepokonani w 17 z poprzednich 18 pojedynków. Z drugiej strony, ich przeciwnicy są w serii trzech zwycięskich meczów (w których strzelili trzy lub więcej goli w każdym) i pozostali niepokonani w 27 z poprzednich 30 meczów ogółem. W domu byli niepokonani w 21 z ostatnich 25 występów. Dość powiedzieć, że oba zespoły radzą sobie ostatnio bardzo dobrze i są zdeterminowane, aby zapewnić sobie co najmniej miejsce w pierwszej trójce. Co ciekawe, spotkania obu drużyn również przyniosły mnóstwo goli, a biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, spodziewajmy się kolejnego takiego meczu w ten weekend.

Typy na mecz:

„Powyżej 2.5 bramki” – @1.80 (forBET)

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.75 (forBET)