Manchester City - Newcastle United

Manchester City – Newcastle United – Warto postawić na podwójną szanse?

Dla meczów takich jak ten zaplanowany na 20 stycznia w ramach najbliższej kolejki angielskiej Premier League, wielu profesjonalnych typerów oraz tych całkowitych amatorów, czeka długimi tygodniami. Oto bowiem do absolutnego hegemona ligi (Manchester City) przyjeżdża zespół może nie słaby (Newcastle United), ale i tak skazywany przez forbet live czy innych dużych rynkowych bukmacherów, na całkowite pożarcie. Tak szalenie wysoki kurs na zwycięstwo Newcastle jak proponowany obecnie przez forbet i innych rynkowych graczy – sięgający od 15.00 do nawet 19.00 – zdarza się wyjątkowo rzadko i jest dowodem ogromnych dysproporcji pomiędzy piłkarskimi możliwościami jednych i drugich.

Zapewne w meczu z jakimkolwiek innym zespołem angielskiej Premier League, bukmacherzy ustalający kursy dla forbet legalny byliby skłonni dać gościom o wiele większe szanse na wygranie czy sprawienie chociażby niespodzianki w postaci remisu. Tym razem jednak gospodarzami będzie Manchester City, który niedawno pod wodzą Pepa Guardioli ustanowił nowy historyczny rekord Premier League dla wygranych meczów z rzędu. Z kolejne zwycięstwo drużyny The Citizens bukmacherzy są skłonni wypłacać kurs nie wyższy niż 1.10-1.20, ponieważ praktycznie każdy z nich jest pewien, że podopieczni genialnego katalońskiego trenera znów zejdą z boiska z trzema punktami.

W tym sezonie Premier League na gospodarzy z Manchesteru nie ma mocnych. Na 22 mecze w tym sezonie, City wygrywało dwudziestokrotnie i tylko dwa razy zremisowało, nie doznając ani jednej porażki w tym okresie. W analogicznym okresie drużyna Newcastle wygrała tylko 6, a przegrała aż 12 swoich spotkań. Licznik goli zdobytych przez Manchester City najpewniej nie zatrzyma się więc 20 stycznia na obecnej liczbie, czyli 64.