Legia Warszawa – Zagłębie Lubin

      No Comments on Legia Warszawa – Zagłębie Lubin

Data: 18.10.2020

Godzina: 17:30

Stadion Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (Warszawa)

Przerwa na mecze reprezentacyjne była doskonałą okazją dla Legionistów, aby uporządkować dwoją dyspozycję i wrócić do formy, do jakiej Legia nas przyzwyczaiła.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (49 spotkań): Legia Warszawa 26 zwycięstw, Zagłębie Lubin 10 zwycięstw, 13 remisów.
  • Poprzednie starcie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się wygraną Zagłębia 2-1
  • Legia wygrała tylko jedne z czterech poprzednich starć na tym boisku z Zagłębiem, podczas gdy Miedziowi wygrali w tym czasie dwa razy.
  • Połowa z sześciu poprzednich starć zakończyła się z mniej niż 2.5 bramkami
  • Podobna statystyka dotyczy spotkań z obiema drużynami, które zdobyły bramkę
  • Z 25 pojedynków na tym stadionie, Zagłębie wygrało tylko cztery razy

Zapowiedź meczu Legia Warszawa – Zagłębie Lubin

Legia Warszawa przeżywa kryzys. Mistrz Polski przegrał na wczesnym etapie walkę o Ligę Mistrzów, a na ostatniej prostej uległ o fazę grupową Ligi Europy. Tymczasem w ubiegłym tygodniu nie potrafili przeciwstawić się Cracovii Kraków w meczu o Superpuchar Polski. Drużyna Legii wygrała tylko jeden mecz w poprzednich czterech próbach, we wszystkich rozgrywkach. Natomiast wliczając porażkę z Cracovią po karnych w ostatnim meczu, na własnym boisku zdołali zwyciężyć tylko z ekipą Drita, natomiast zaliczyli cztery przegrane. Dodatkowo Legia strzeliła w tym czasie tylko cztery bramki. Z kolei drużyna miedziowych jest niepokonany w trzech poprzednich starciach ligowych,  w dwóch ostatnich odniósł zwycięstwo. W tym sezonie Zagłębie pokonało już Lecha Poznań na własnym boisku, a także Jagiellonię na wyjeździe. W dwóch ostatnich meczach Lubinianie zachowali także czyste konto.

Analiza i podsumowanie

Piłkarze Zagłębia strzelili bramkę w czterech poprzednich pojedynkach wyjazdowych, we wszystkich rozgrywkach. Ponadto, w sześciu pojedynkach z Legią w ostatnim czasie, aż w czterech meczach pokonywali bramkarza stołecznej ekipy. W związku z tym liczymy na to, że w tym starciu uda im się zdobyć bramkę, a ponieważ Legia w statystyce bramek w starciach z Zagłębiem notuje skuteczność blisko 85% z ostatnich sześciu gier, zawodnicy obu zespołów powinni znaleźć się na listach strzelców w obu zespołach. Ostatnie starcia Legii, jak i Zagłębia to także mecze z raczej niskim wynikiem bramkowym, zatem 2-3 gole w tym meczu to wszystko na co możemy liczyć w niedzielę.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.64 (Fortuna)

„Liczba goli 2-3” – @2.08 (Fortuna)