Legia Warszawa – Quarabag Akdam

      No Comments on Legia Warszawa – Quarabag Akdam

Data: 01.10.2020

Godzina: 20:00

Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa (Warszawa)

Sezon 2020/2021 był niczym innym jak wielkim rozczarowaniem dla Legii i jej fanów. Mistrzowie Polski zostali wyeliminowani z eliminacji Ligi Mistrzów UEFA znacznie wcześniej niż oczekiwano, podczas gdy w krajowych rozgrywkach Ekstraklasy wypadli naprawdę słabo.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • To będzie pierwszy pojedynek w historii pomiędzy tymi zespołami.

Zapowiedź meczu Legia Warszawa – Quarabag Akdam

Zwycięstwo z Qarabag w czwartek częściowo zaleczyłoby rany i przyniosłoby znaczne środki finansowe z faz grupowych Ligi Europy. Czy mają to, czego potrzeba, aby pokonać przedstawiciela Azerbejdżanu? Bukmacherzy tak uważają, oferując kurs 1.70 na zwycięstwo gospodarzy. Z pewnością zbliżający się mecz będzie podsumowaniem tego, jak te zespoły rozwijały się w ciągu ostatnich kilku tygodni. Pomimo niedawnego zwycięstwa u siebie z Dritą 2-0, forma Legii Warszawa jest daleko od stabilizacji. Niedawno zwolnili serbskiego trenera Aleksandara Vukovicia po kiepskiej serii wyników i powołali Czesława Michniewicza. Wyglądało na to, że ta zmiana nie przyniosła natychmiastowego efektu, gdyż Legia została łatwo pokonana u siebie przez Górnika Zabrze 1-3. Mistrzowie Polski zostali wyeliminowani z Ligi Europy w zeszłym sezonie na tym samym etapie przeciwko Glasgow Rangers. Kibice będą liczyć na najskuteczniejszego zawodnika Tomy Pekharta, który strzelił cztery gole w czterech występach Ekstraklasy w tym sezonie. Z kolei Qarabag podziela podobną historię. Ich występy w lidze krajowej były bardzo słabe, zdobywając tylko pięć punktów z czterech pierwszych meczów. Niedawno przegrali też mecz derbowy z Neftchi, więc pewność drużyny jest z bardzo niska.

Analiza i podsumowanie

Jeśli chodzi o europejskie doświadczenie, Qarabag awansował do fazy grupowej Ligi Europy w zeszłym sezonie, ale mecze z Sevillą, Dudelange i APOEL nie poszły zbyt dobrze. Spodziewamy się defensywnego meczu i ostrożnego podejścia z obu stron. Poniżej 2.5 bramki to najbezpieczniejszy wybór z punktu widzenia zakładów, podczas gdy Legia wygra 1-0, jako dokładny wynik wydaje się dobrą wartością.

Typy na mecz

„Poniżej 2.5 bramki” – @1.72 (Fortuna)

„Dokładny wynik: 1-0” – @6.50 (Fortuna)