Na zdjęciu zapowiedź meczu Lazio - Atalanta

Lazio Rzym – Atalanta Bergamo

      No Comments on Lazio Rzym – Atalanta Bergamo

Data: 30.09.2020

Godzina: 20:45

Stadion: Stadio Olimpico (Rzym)

Obie te drużyny miały duże szanse na zdobycie tytułu w zeszłym sezonie, lecz ostatecznie nie udało się im po niego sięgnąć. Jednak po dziewięciu latach dominacji, ekipa Juve nie wygląda już na niepokonaną. Z poświęceniem i konsekwencją można ich było pokonać.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (44 mecze): Lazio Rzym 21 zwycięstw, Atalanta Bergamo 12 zwycięstw, 11 remisów
  • W dziewięciu z poprzednich dwunastu starć obie drużyny zdobyły gole.
  • W ostatnich dwóch pojedynkach padło łącznie 11 bramek.
  • Ostatnie spotkanie na tym stadionie było thrillerem z sześcioma bramkami, a obie drużyny strzeliły po trzy gole.
  • W ostatnich czterech meczach obie drużyny zdobywały bramki.

Zapowiedź meczu Lazio Rzym – Atalanta Bergamo

W tym roku te dwie drużyny wraz z Interem będą starały się obalić dominację Juventusu. Zarówno Lazio jak i Atalanta pokazały swoją jakość w ofensywie i nic dziwnego, że którykolwiek z nich może pokonać Starą Damę. W nowej kampanii obie te drużyny zaczęły od zwycięstwa i postarają się jak najdłużej utrzymać tą passę. Ale co najwyżej tylko jedna z tych dwóch drużyn będzie mogła ją przedłużyć. A biorąc pod uwagę, że zwycięzca tego spotkania będzie miał świetny rozpęd, spodziewajmy się zaciętej walki. I oczywiście analizując czysty potencjał ofensywny obu stron, słusznie oczekujmy festynu bramkowego.

Analiza i podsumowanie

Zawodnicy Lazio zanotowali wygraną 0-2 na wyjeździe w ostatnim meczu przeciwko Cagliari. W międzyczasie La Dea wygrała 2-4 na wyjeździe w zeszłym tygodniu z Torino. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego byli jedną z najlepszych drużyn ofensywnych w całej Europie w zeszłym sezonie, ponieważ strzelili łącznie 98 bramek w 38 meczach ligowych. I o włos utracili półfinał Ligi Mistrzów. Ponadto strzelili dwa lub więcej goli w 18 z poprzednich 24 meczów i są niepokonani w 11 meczach na wyjeździe. Spośród nich osiem to również wygrane. Tymczasem w Lazio formę odzyskał Ciro Immobile, który zdobył europejskiego złotego buta w sezonie 2019-20, a także strzela we wszystkich rozgrywkach. Byli również niepokonani w dziewięciu z poprzednich dziesięciu spotkań i w 24 z poprzednich 27 występów u siebie. Zwróćmy również uwagę, że strzelili dwa lub więcej goli w 19 z poprzednich 28 spotkań u siebie. Co więcej, spotkania obu tych drużyn (zwłaszcza ostatnio) przyniosły wiele goli. Biorąc to pod uwagę, spodziewajmy się kolejnego meczu z wysokim wynikiem w tę środę.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.50 (Fortuna)

„Powyżej 2.5 bramki” – @1.60 (Fortuna)