Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin

      No Comments on Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin

Data: 26.09.2020

Godzina: 20:00

Stadion: Stadion Miejski (Białystok)

Drużyna Jagiellonii Białystok stopniowo się rozkręca w niedawno rozpoczętym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy. Jaga zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli, mając na koncie osiem punktów.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (30 spotkań): Jagiellonia Białystok 12 zwycięstw, Zagłębie Lubin 12 zwycięstw, 6 remisów.
  • Poprzednie starcie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się wygraną Zagłębia 0-1.
  • Jagiellonia nie zanotowała ani jednej wygranej od pięciu spotkań z tym przeciwnikiem
  • Zagłębie wygrało trzy z czterech poprzednich spotkań H2H, notując także 1 remis.
  • Co ciekawe, wspomniane 3 wygrane zostały odniesione do zera
  • W sześciu ostatnich meczach wynik spotkania na przemian zawierał powyżej i poniżej 2.5 bramek.
  • Tylko w dwóch z sześciu ostatnich pojedynków bezpośrednich obie ekipy zdobyły bramkę.

Zapowiedź meczu Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin chciałoby w obecnym sezonie zakończyć zmagania w pierwszej ósemce. O ile po pierwszych dwóch pojedynkach ligowych wyglądało na to, że uda im się ów cel zrealizować. Zagłębie bowiem pokonało Lecha i Wartę u siebie, odpowiednio 2-1 i 1-0. Jednak kolejne dwa pojedynki to porażka na wyjeździe z Rakowem i słaby remis z Cracovią u siebie. Ekipa zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli. Tymczasem Jagiellonii bardzo skutecznie rozpoczęła sezon, lecz bez jakiegokolwiek wydźwięku. Ekipa bowiem w trakcie 4 kolejek zdołała pokonać na wyjeździe dwóch poprzednich mistrzów Polski. W poprzedniej kolejce uporali się z Piastem w Gliwicach, 0-1, natomiast w 2 kolejce ograli warszawską Legię 1-2. Rozczarowujące były natomiast 2 remisy odniesione na własnym boisku z Wisłą Kraków i Podbeskidziem.

Analiza i podsumowanie

Ekipa Jagiellonii wygląda na dobrze przygotowany do sezonu zespół. Dotychczas zespół nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania, a w nadchodzącym meczu zmierzy się z zespołem, który ostatnio zmaga się w pojedynkach wyjazdowych. Zagłębie bowiem wygrało tylko 4 z 12 poprzednich starć poza domem i przegrało w tym procesie 7 starć. Z kolei Jaga przegrała tylko 3 starcia u siebie w ostatnich piętnastu. Tym samym typujemy gospodarzy, że nie przegrają tego meczu. Drugi nasz typ dotyczy bramek. W 4 na 5 przypadków, w ostatnich starciach z udziałem obu zespołów padały bramki na obu końcach boiska. W związku z tym spodziewamy się ich także tutaj.

Typy na mecz

„Zakład bez remisu – 1” – @1.61 (Fortuna)

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.56 (Fortuna)