Na zdjęciu zapowiedź meczu Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań

      No Comments on Jagiellonia Białystok – Lech Poznań

Data: 17.10.2020

Godzina: 20:00

Stadion: Stadion Miejski (Białystok)

Ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem ligowym, na zakończenie sobotnich spotkań Ekstraklasy, będzie starcie poznańskiego Lecha na boisku Jagiellonii w Białymstoku.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna: Jagiellonia Białystok 14 zwycięstw, Lech Poznań 14  zwycięstw, 7 remisów
  • Ostatnie starcie na tym boisku zakończyło się remisem 1-1
  • Jednak w poprzednim starciu pomiędzy tymi zespołami, rozgrywanym w Poznaniu, Lech znokautował Jagiellonię 4-0
  • Co ciekawe, poprzednie pięć pojedynków pomiędzy tymi zespołami, rozgrywanych na tym stadionie zakończyło się remisami.
  • W sześciu poprzednich meczach na tym boisku oba zespoły trafiały do bramki
  • A w czterech z tych sześciu przypadków, końcowy wynik zawierał więcej niż 2.5 bramki.

Zapowiedź meczu Jagiellonia Białystok – Lech Poznań

Nie sposób nie zauważyć, że w tym pojedynku to Lech Poznań będzie zdecydowanym faworytem do wygranej. Przede wszystkim są zmobilizowani jak nigdy, a ich morale są dodatkowo podniesione awansem do fazy grupowej Ligi Europy, a także zwycięstwem jakie odnieśli w poprzednim meczu nad Piastem Gliwice 1-4. Dodatkowo Lech wygrał pięć poprzednich spotkań we wszystkich rozgrywkach, a w ostatnich ośmiu nie zanotował porażki. Jedynym meczem w tym sezonie, który nie potoczył się po myśli Lechitów, był pojedynek w Lubinie, w pierwszej ligowej kolejce. Poznaniacy przegrali tam bowiem 2-1, pomimo tego, że prowadzili po 45 minutach 0-1. Tymczasem Jagiellonia do poprzedniego starcia po cichu punktowała, dochodzą w tabeli do samej czołówki. Jednak niespodziewanie, w starciu z Zagłębiem na własnym boisku doznali porażki 0-1. Była to pierwsza przegrana Jagi w tym sezonie.

Analiza i podsumowanie

Lech Poznań z pewnością będzie chciał kontynuować swoją zwycięską serię w Białymstoku. Problemem Poznaniaków są jednak bramki tracone po stałych fragmentach gry, a tutaj właśnie może Jagiellonia zaskoczyć. Jeśli chodzi o końcowy wynik, to Lech nie powinien schodzić z boiska pokonany. Lech Poznań strzelił przynajmniej jedną bramkę w poprzednich dziewięciu meczach o stawkę, a średnia bramek zdobywanych przez ekipę z Poznania wynosi ponad 2.5. W związku z tym, że Jagiellonia strzeliła bramkę w pięciu z sześciu dotychczas rozegranych starć we wszystkich rozgrywkach, alternatywnym typem będzie powyżej 2.5 bramki.

Typy na mecz

„Zakład bez remisu – 2” – @1.52 (forBET)

„Powyżej 2.5 bramki” – @1.81 (forBET)