Na zdjęciu zapowiedź meczu Eliminacji ME

Irlandia Północna – Słowacja

      No Comments on Irlandia Północna – Słowacja

Data: 12.11.2020

Godzina: 20:45

Stadion: Windsor Park (Belfast)

Pomimo fatalnej formy w ostatnich kilku miesiącach, Irlandia Północna jest nadal na dobrej pozycji, aby zdobyć miejsce na EURO 2021.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (4 mecze): Irlandia Północna 1 zwycięstwo, Słowacja 2 zwycięstwa, 1 remis
  • Ostatnie starcie H2H rozgrywane w 2016 roku zakończyło się bezbramkowym remisem.
  • W 2009 roku w Eliminacjach do Mistrzostw Świata, Słowacja pokonała tego rywala na wyjeździe 0-2.
  • Tylko jeden z czterech pojedynków zakończył się z bramkami obu drużyn, a także z wynikiem wyższym niż 2.5 bramki.

Zapowiedź meczu Irlandia Północna – Słowacja

Zespół Irlandii Północnej dotarł do tego etapu rozgrywek, a decydujący mecz ze Słowacją zaplanowano na czwartkowy wieczór na Windsor Park w Belfaście. Odwiedzającym również brakuje konsekwencji w ostatnich meczach, przegrywając trzy z pięciu ostatnich oficjalnych występów. Co ciekawe, kursy oferowane na wygraną gospodarzy i gości w tej chwili są identycznym i wynoszą 2.80. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zacięty mecz z małą liczbą bramek.

Analiza i podsumowanie

Obie strony wygrały półfinałowy mecz kwalifikacyjny po serii rzutów karnych. Irlandia Północna zmierzyła się z Bośnią i Hercegowiną w Sarajewie. Stracili gola w pierwszej połowie, ale później udało im się wyrównać dzięki bramce Nialla McGinna. 1: 1 to wynik całego meczu i nic ważnego się nie wydarzyło w dogrywce. Bramkarz Peacock-Farrel obronił dwa rzuty karne i zapewnił drużynie miejsce w finałowym starciu. Od tego czasu Irlandia Północna przegrała dwa mecze z rzędu z Austrią i Norwegią, nie strzelając ani jednej bramki. Podobnie stało się ze Słowacją. Po wyeliminowaniu Irlandii w rzutach karnych, drużyna przegrała dwa pojedynki z rzędu ze Szkocją i Izraelem. Byli jednak nieco bardziej skuteczni. Marek Hamsik to najbardziej rozpoznawalne nazwisko w składzie Słowacji, które ma poprowadzić drużynę do triumfu w Belfaście. Spodziewamy się bardzo małej liczby bramek. Jeśli chodzi o rynek zwycięzcy, jakość powinna być nieco po stronie odwiedzających.

Typy na mecz

„Poniżej 1.5 bramki” – @2.37 (Fortuna)

„Awans: Słowacja” – @1.90 (Fortuna)