Na zdjęciu zapowiedź meczu Ligi Europy

IFK Goteborg – FC Kopenhaga

      No Comments on IFK Goteborg – FC Kopenhaga

Data: 17.09.2020

Godzina: 18:00

Stadion: Gamla Ullevi (Goteborg)

Oba zespoły miały ostatnio problemy z wykazaniem się konsekwencją w rozgrywkach, a głównym powodem były problemy z grą defensywną.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (5 spotkań): IFK Goteborg 1 zwycięstwo, FC Kopenhaga 3 zwycięstwa, 1 remis.
  • Obie drużyny strzeliły bramki w trzech poprzednich spotkaniach.
  • Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.
  • Każde z dotychczas rozegranych spotkań zakończyło się z wynikiem poniżej 2.5 bramki

Zapowiedź meczu IFK Goteborg – FC Kopenhaga

W obu przypadkach formacja obronna wcale nie osiągnęła poziomu wymaganego dla klubu z najwyższej półki. W rzeczywistości piłkarze Goteborga zajęli siódme miejsce w szwedzkiej Allsvenskan w zeszłym roku i gdyby nie triumf w Svenska Cupen, nawet nie awansowaliby do tych eliminacji. W międzyczasie zawodnicy z Kopenhagi, którzy byli faworytami do podniesienia tytułu mistrza Danii, przegrali go na rzecz Midtjylland. Ten pierwszy zajął drugie miejsce w tabeli, dziewięć punktów poniżej mistrzów. Biorąc pod uwagę występy formacji obronnej z obu stron w ostatnim czasie, wraz z dużą presją związaną z rozgrywkami w europejskich kwalifikacjach, spodziewamy się bramek obu drużyn w ten czwartek.

Analiza i podsumowanie

Podopieczni Rolanda Nillsona nie wygrali w 19 z poprzednich 21 meczów w klasyfikacji generalnej i stracili dwa lub więcej goli w trzech z pięciu poprzednich spotkań. U siebie przegrali ostatni mecz 0-4 i nie udało im się zachować czystego konta w 16 z ostatnich 18 występów. W rzeczywistości strzelili łącznie 12 bramek z poprzednich czterech spotkań na tym stadionie. Z drugiej strony piłkarze Kopenhagi nie zanotowali wygranej w dziesięciu z poprzednich trzynastu meczów i przegrali siedem z poprzednich dwunastu starć. Stracili również łącznie osiem bramek w samych ostatnich trzech meczach. Co więcej, w każdym z trzech ostatnich pojedynków bezpośrednich między tymi dwoma zespołami były bramki z obu stron. Łącząc wszystkie te informacje, z nerwami związanymi ze starciem kwalifikacyjnym, spodziewajcie się meczu z wysokim wynikiem w ten czwartek.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.80

„Powyżej 2.5 bramki” – @2.00