Na zdjęciu zapowiedź meczu Holandia - Hiszpania

Holandia – Hiszpania

      No Comments on Holandia – Hiszpania

Data: 11.11.2020

Godzina: 20:45

Stadion: Johan Cruijff Arena (Amsterdam)

W ciągu ostatniej dekady między tymi dwoma zespołami powstała fantastyczna historia. W bolesnym finale mistrzostw świata w 2010 roku La Roja pokonała tego przeciwnika w dogrywce dzięki zwycięstwu 1-0, zdobywając swój pierwszy tytuł.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (12 starć): Holandia 6 zwycięstw, Hiszpania 5 zwycięstw, 1 remis
  • Ostatni raz te dwa zespoły spotkały się w 2015 roku, a wtedy podopieczni Franka de Boera odnieśli zwycięstwo 2-0.
  • Od 1983 roku nie strzelili gola temu rywalowi tylko raz.
  • W rzeczywistości La Roja ostatnio wygrała w regularnym czasie 37 lat temu.
  • U siebie Oranje jeszcze nie przegrali meczu.

Zapowiedź pojedynku Holandia – Hiszpania

Radość Hiszpanów była ogromna, jednak w następnym turnieju Latający Holendrzy całkowicie rozgromili ówczesnych mistrzów 5-1 w meczu fazy grupowej, co ostatecznie odegrało ogromną rolę w tym, że posiadacze tytułu bezceremonialnie odpadli z dalszej części rozgrywek. W rzeczywistości od tamtej pory zawodnicy Luisa Enrique nie odnieśli tak dużego sukcesu na arenie międzynarodowej. Wystarczy powiedzieć, że między tymi dwoma zespołami jest dużo złej krwi, a biorąc pod uwagę czysty talent po obu stronach możemy oczekiwać, że w tym meczu obie drużyny zdobędą gole.

Analiza i podsumowanie

Musimy być świadomi tego, że te dwa zespoły należą do najlepszych na świecie i rywalizować będą o tytuły w nadchodzących mistrzostwach europy i mistrzostwach świata. Latający Holendrzy nieco się ożywili po kilku skromnych porażkach. Uzupełnili swój skład o jednych z najlepszych graczy na świecie i jest pewne, że w najbliższej przyszłości będą mocni na arenie piłkarskiej. Tymczasem podopieczni Enrique są zdeterminowani, aby zadośćuczynić za swoje słabe występy w ostatnich dwóch pucharach świata. Ponadto, z pomocą jednych z najbardziej utalentowanych młodych graczy na świecie, są przygotowani  na nadchodzącą dekadę. Co więcej, zespół Hiszpanii zakwalifikował się do EURO 2021 w dobrym stylu. Z kolei podopieczni Boera zajęli drugie miejsce za Niemcami w grupie C, podczas gdy La Roja zwyciężyli w grupie F. Ponieważ, jest to mecz towarzyski, a zespoły byłyby skłonne podjąć znacznie większe ryzyko, oczywiście powinno zaowocować bramkami. Dodatkowo, Oranje nie mają swoich dwóch filarów w obronie, Virgila Van Dijka i Mathijsa De Ligta, podczas gdy ich rywale nie wygrali na wyjeździe w ostatnich pięciu próbach. Zwróćmy również uwagę, że La Roja zanotowała jedno czyste konto w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy poza domem. Biorąc pod uwagę, że z pewnością pojawią się  błędy w obronie obu drużyn, w połączeniu z ich intensywną rywalizacją i czystym talentem na froncie – oczekujemy w środę meczu z wysokim wynikiem.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzelą bramkę” – @1.75 (forBET)

„Powyżej 0.5 gola w pierwszej połowie” – @1.40 (forBET)