Glasgow Rangers – Lech Poznań

      No Comments on Glasgow Rangers – Lech Poznań

Data: 29.10.2020

Godzina: 21:00

Stadion: Ibrox Stadium (Glasgow)

Ostatecznie walka o najwyższe miejsce w grupie D będzie toczyć się między Rangers a Benfiką, ponieważ obie drużyny rozpoczęły swoje kampanie w Europie od zwycięstw.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Te dwie drużyny po raz pierwszy spotkają się w historii.

Zapowiedź meczu Glasgow Rangers – Lech Poznań

Jednak Benfica ma stosunkowo ciężki mecz w ten czwartek przeciwko Standard Liege, podczas gdy podopieczni Stevena Gerrarda zmierzą się z najgorszym zespołem w grupie. To będzie świetna okazja dla szkockiego klubu, aby zapewnić sobie prowadzenie w tej grupie. Ostatnio byli w fenomenalnej formie, szczególnie na własnym boisku. Pochodzą też z dużo lepszych krajowych zawodów, a na domiar złego Kolejorz jest w środku gorszego momentu rozgrywek. W związku z tym spodziewajmy się, że Rangers zwycięży w tym tygodniu na stadionie Ibrox.

Analiza i podsumowanie

Zawodnicy z Glasgow zanotowali zwycięstwo 0-2 na wyjeździe w swoim pierwszym meczu grupowym przeciwko Standard Liege. To był trudny mecz dla gości przeciwko naprawdę dobrej drużynie, zwłaszcza, że grali na wyjeździe. Mimo to udało im się zdobyć te trzy punkty w tabeli, a jako dodatkowy bonus zachowali również czyste konto. Ostatnio byli jednak w niesamowitej formie. Są zdeterminowani, aby położyć kres dominacji Celticu w Premiership, a od teraz podopieczni Gerrarda znajdują się na szczycie tabeli i są niepokonani, a także mają przewagę sześciu punktów nad drugim w kolejności Celticem. Co więcej, jak dotąd strzelili najwięcej bramek w rozgrywkach i, co przerażające, stracili w sumie tylko trzy gole z 12 meczów. Ponadto, wygrali siedem kolejnych spotkań, a także wygrali 17 z poprzednich 20 meczów. U siebie mają passę dziewięciu meczów bez porażki i strzelili dwa lub więcej goli we wszystkich tych spotkaniach. Z drugiej strony, ich przeciwnicy nie wygrali w ostatnich trzech meczach, a dwa z nich przegrali. W tym czasie stracili w sumie siedem bramek i nie zachowali czystego konta w ostatnich pięciu meczach. Na koniec zwróćmy też uwagę, że Premiership jest znacznie lepszymi krajowymi rozgrywkami niż polska Ekstraklasa.

Typy na mecz

„1” – @1.60 (Fortuna)

„Glasgow powyżej 1.5 bramki” – @1.60 (Fortuna)