Rosja vs Brazylia

23.03 Towarzyskie – Rosja vs Brazylia – Firmy bukmacherskie mają swojego faworyta – a Ty?

Zespoły narodowe, ich kibice, ale także firmy bukmacherskie wchodzą w ostatni etap przygotowań do Mistrzostw świata. Tym razem jesteśmy świadkami meczu kontrolnego zespołu gospodarzy mistrzostw – Rosji z uczestnikiem tych mistrzostw Brazylią. Zestawienie kursów przedmeczowych firm bukmacherskich wskazuje zdecydowanego faworyta tego spotkania – i jest nim drużyna Brazylii.

Kurs na zespół Rosji kształtuje się od 5,25 do 5,85 – remis to 3,65 – 3,95 po zwycięstwo Brazylii 1,55 – 1,62. Pokrywa się to zapewne z odczuciami tych wszystkich grających w zakładach bukmacherskich, którzy kierują się statystykami i analizami. Wszak to one właśnie pokazują, że zespół Brazylii jest zdecydowanie wyżej we wszelkiego rodzaju rankingach organizacji piłkarskich. Nie można się jednak zbyt mocno sugerować wynikami spotkań kontrolnych rozgrywanych zwłaszcza przez zespół Rosji. Drużyna ta, jako gospodarz mistrzostw nie musiała rozgrywać eliminacji i nawet w chwili obecnej jest na etapie budowy. Szkielet drużyny zapewne już jest, a stanowią go tacy sprawdzeni niejednokrotnie piłkarze jak Akinfeev, Kudryashov, Smolnikov, Zhirkov, Golovin, Dzagoev, Ignatjev, Kokorin czy Smolov, ale zapewne kilka szczegółów należy dopracować. Symptomatyczne w drużynie Rosji jest to, że w przeważającej części, (bo oprócz jednego czy dwóch piłkarzy) pozostali grają w zespołach rosyjskich.

Tak więc trener Stanislav Cherchesov ma ich cały czas na widoku. Inaczej wygląda sprawa z zespołem Brazylii. Zawodnicy trenera Tite – tacy jak Enderson, Neto, Thiago Silva, Dani Aloes, Marcelo, Luis Felipe, Renato Augusto, Coutinho, Paulinho, Willian, Casemiro, Firmino, Douglas Costa czy Taison to z reguły podstawowi piłkarze czołowych klubów europejskich takich jak PSG, Manchester City, Juventus, Real Madryt czy Chelsea. Nic, zatem dziwnego, że zarówno firmy bukmacherskie jak i większość grających w zakładach bukmacherskich widzi zespół Brazylii jako zwycięzcę tego pojedynku. Ale można czasami zagrać na przekór przewidywaniom, zaryzykować i zgarnąć niezłą kasę sprawdzając przy tym swój przysłowiowy fart. I tego szczęścia życzymy wszystkim grającym.