Atletico Madryt - Girona FC

Drugie miejsce w tabeli dla Atletico Madryt po meczu z Girona FC?

Girona zajmuje w tym momencie sensacyjnie wysokie, dwunaste miejsce w tabeli La Liga i w drugiej połowie sezonu będzie robiła wszystko, aby zapewnić sobie jak najlepszą pozycję wyjściową do gry w następnym sezonie. Atletico Madryt, które będzie podejmowało graczy Girony na własnym, wyremontowanym stadionie już w ramach najbliższej kolejki Primera Division 21 stycznia, ma zupełnie inne cele i zadania na ten sezon – to zdobycie Mistrzostwa Hiszpanii. Wydaje się bowiem, że zajmujące obecnie drugie miejsce w tabeli La Liga Atletico jest jedynym klubem w Hiszpanii, który ma jeszcze jakiekolwiek szanse pokrzyżować doskonale dysponowanej Barcelonie marsz po kolejne mistrzostwo.

Aby tak się stało, z niżej notowanymi rywalami jak Girona, Atletico musi obowiązkowo wygrywać i to najlepiej, bez strat w ludziach. Taką teorię zdają się potwierdzać kursy przygotowane przez sts 2017 specjalnie z okazji tego meczu. Dla sprawnych i doświadczonych typerów mecz zaplanowany w ramach La Liga Santander na 21 stycznia, jest doskonałą okazją do zbudowania dość bezpiecznego kuponu. Przewaga w tegorocznych osiągnięciach gospodarzy jest dostrzegalna gołym okiem – Atletico wygrało w tym sezonie 11 spotkań, tylko raz przegrywając – stąd kurs na wygraną Atletico ustalony przez sts bukmacher nie jest tak wysoki.

Girona znajduje się na drugim piłkarskim biegunie z dość przeciętnymi 6 wygranymi i zawstydzającymi 7 porażkami, mimo których i tak zespół zajmuje dość satysfakcjonującą, dwunastą lokatę w lidze. Atletico jednak prawie nie traci głupich bramek i w tym sezonie dało sobie strzelić gola tylko 8 razy, podczas gdy dziurawa defensywa Girony skazała swojego bramkarza na wyjmowanie piłki z siatki już łącznie 28 razy. Kursy przygotowane na ten mecz przez sts na żywo potwierdzają te założenia i raczej nie zachęcają do stawiania na gości.