Na zdjęciu zapowiedź meczu Der Klassiker

Borussia Dortmund – Bayern Monachium

      No Comments on Borussia Dortmund – Bayern Monachium

Data: 07.11.2020

Godzina: 18:30

Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)

Te dwa zespoły są absolutnie najlepsze w Niemczech od kilku lat i wydaje się, że sytuacja ta w najbliższym czasie nie może się zmienić.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (118 spotkań): Borussia Dortmund 31 zwycięstw, Bayern Monachium 58 zwycięstw, 29 remisów
  • Dziesięć z poprzednich dwunastu meczów miało trzy lub więcej goli.
  • Ostatnim starciem był pięciobramkowy thriller w finale Superpucharu, w którym Bawarczycy wygrali 2-3.
  • Der BVB zanotował ostatnie zwycięstwo ligowe w 2018 roku.
  • Podopieczni Hansi-Dietera Flicka strzelili trzy lub więcej goli w pięciu z dziewięciu poprzednich starć.

Zapowiedź meczu Borussia Dortmund – Bayern Monachium

W tej chwili każdy z tych zespołów zgromadził 15 punktów w tabeli z sześciu gier i zajmuje pierwsze i drugie miejsce w tabeli. Najprawdopodobniej zwycięzca nadchodzącego spotkania zachowa najwyższe miejsce, a przegrany zostanie zdegradowany na trzecią lub czwartą pozycję, biorąc pod fakt, że za plecami tych dwóch zespołów znajdują się drużyny Lipska i Bayeru Leverkusen. Dość powiedzieć, że mecz na Signal Iduna Park ma szansę wyłonić zwycięzcę mistrzostw, a przynajmniej wyznaczyć tempo wyścigu o tytuł. Biorąc pod uwagę czystą ofensywę obu drużyn, w połączeniu z intensywną rywalizacją i ambicjami mistrzowskimi obu drużyn, oczekujemy w ten weekend lawiny bramek.

Analiza i podsumowanie

Podopieczni Luciena Favre zanotowali zwycięstwo 0-2 na wyjeździe w ostatnim meczu z Bielefeld. W międzyczasie Bawarczycy wygrali 1-2 na wyjeździe z Koln. W obecnej sytuacji obie drużyny strzelają gole do woli i są absolutnie zdeterminowane, aby zapewnić sobie koronę Bundesligi. Der BVB wygrało cztery mecze i strzeliło dwa lub więcej goli w dziewięciu z dwunastu poprzednich starć. U siebie strzelili dwa lub więcej goli w ostatnich pięciu występach, a także wygrali pięć z sześciu meczów tutaj. Z drugiej strony podopieczni Flicka zwyciężyli w dziewięciu meczach i są dominującym zespołem rozgrywek kontynentalnych. Wygrali także 29 z poprzednich 30 meczów i strzelili imponujące 97 goli. Dodatkowo strzelanie goli nie stanowi problemu dla żadnej z tych drużyn, a zwłaszcza dla ludzi Flicka. Prawdopodobnie możemy liczyć na thriller z wysoką liczbą goli na Signal Iduna Park, w którym obrońcy zdobędą co najmniej dwie bramki w ciągu 90 minut.

Typy na mecz:

„Powyżej 2.5 bramki i obie drużyny strzelą bramkę” – @1.50 (forBET)

„Bayern powyżej 1.5 bramki” – @1.40 (forBET)