Na zdjęciu zapowiedź meczu Belgia - Dania

Belgia – Dania

      No Comments on Belgia – Dania

Data: 18.11.2020

Godzina: 20:45

Stadion: King Power at Den Dreef Stadion (Heverlee)

Piłkarze reprezentacji Belgii są na szczycie tabeli i mają dwa punkty przewagi. W tę środę zmierzą się ze swoim najbliższym konkurentem, reprezentacją Danii.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (7 spotkań): Belgia 3 zwycięstwa, Dania 3 zwycięstwa, 1 remis
  • We wrześniu tego roku Belgia pokonała Danię na wyjeździe 0:2
  • Na tym stadionie, ekipa Belgii zanotowała jedną wygraną i porażkę
  • Poprzednia wygrana Duńczyków z kadrą Belgii miała miejsce w 1995 roku.
  • Pięć z siedmiu spotkań H2H zakończyło się z bramkami obu drużyn
  • Wszystkie spotkania dotychczas rozegrane zawierały od dwóch do pięciu bramek.

Zapowiedź meczu Belgia – Dania

Podopieczni Roberto Martineza potrzebują tylko remisu, aby zostać zwycięzcami grupy, a tym samym awansować do półfinału zawodów. Z drugiej strony podopieczni Kaspera Hjulmanda potrzebują zwycięstwa za wszelką cenę, aby dostać się do finałowej czwórki turnieju. Jak najbardziej możemy spodziewać się zaciętej gry na stadionie King Baudouin. Należy jednak zrozumieć, że Les Diables Rouges zajmują obecnie pierwsze miejsce na świecie i od kilku lat jest jednym z absolutnie najlepszych zespołów na globie. Pokonali też tego samego przeciwnika w poprzednim spotkaniu na wyjeździe z czystym kontem. Spodziewajmy się, że Belgia będzie nadal dominować w tym tygodniu.

Analiza i podsumowanie

Les Diables Rouges wygrali u siebie 2:0 w ostatnim meczu z imponującą drużyną Anglii. W międzyczasie podopieczni Hjulmanda odnieśli u siebie zwycięstwo 2:1 z Islandią. Idąc dalej, podopieczni Martineza są nie tylko na szczycie tabeli, ale również strzelili najwięcej goli. Są również pierwszą drużyną na świecie w rankingu FIFA i faktycznie dotarli na szczyt tabeli w swojej kampanii kwalifikacyjnej do Euro z kompletem zwycięstw. W rzeczywistości zarejestrowali łączny wynik 40-3 z ich długiej rundy dziesięciu meczów w kwalifikacjach. Z drugiej strony, Duńczycy odnieśli zwycięstwo w czterech z ośmiu spotkań w tym turnieju, oraz pozostali bez zwycięstwa w 10 z 15 poprzednich starć wyjazdowych. Ponadto, przegrali poprzedni mecz (u siebie) i od 1995 roku nie wygrali z tym przeciwnikiem. Z tego powodu spodziewajmy się wygranej Belgii w tę środę, która zadba o stylowy awans do kolejnej rundy. Jednak podopieczni Hjulmanda nie mają nic do stracenia i dadzą z siebie wszystko na boisku. Potrzebują też zwycięstwa za wszelką cenę i będą nieustannie atakować bramkę przeciwnika przez całe dziewięćdziesiąt minut. To daje nam dwa możliwe scenariusze. Albo gospodarze rozpadną się pod presją i stracą bramki, albo przerażający atak zawodników Martineza wykorzysta ogromne przestrzenie z tyłu.

Typy na mecz

„Obie drużyny strzela bramkę” – @1.72 (forBET)

„Powyżej 2.5 gola” – @2.00 (forBET)