Aston Villa – Leeds United

      No Comments on Aston Villa – Leeds United

Data: 23.10.2020

Godzina: 21:00

Stadion: Villa Park (Birmingham)

Aston Villa powita Leeds United w potencjalnie festiwalu strzeleckim podczas piątkowego meczu angielskiej Premier League.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (84 mecze): Aston Villa 27 zwycięstw,  Leeds United 28 zwycięstw, 29 remisów
  • Trzy z ostatnich 5 spotkań między Aston Villą a Leeds to remisy, a w pozostałych zespoły wygrały po 1.
  • Najczęstszym wynikiem ostatnich czasów pomiędzy drużynami jest 1-1, który miał miejsce we wszystkich tych 3 remisach.
  • 10 z ostatnich 12 spotkań bezpośrednich przyniosło mniej niż 2.5 gola, tak samo jak 5 z ostatnich 6 na Villa Park.
  • Ich ostatnie spotkanie w Premier League przypada na sezon 2003/04.

Zapowiedź meczu Aston Villa – Leeds United

Późny gol Rossa Barkleya pomógł Villi pokonać Leicester City 0-1 na King Power Stadium w zeszłym tygodniu i zająć drugie miejsce w ligowej tabeli. Aston Villa to jedyny zespół w angielskiej Premier League, który ma 100% zwycięstw i jest jedną z dwóch drużyn, w pięciu najlepszych europejskich ligach piłkarskich, który może pochwalić się taką statystyką. W międzyczasie Leeds United miało pecha, że przegrało u siebie z Wilkami w meczu, w którym było niewiele okazji bramkowych. Rykoszet Raula Jimeneza zadecydował o końcowym wyniku 0-1 na Elland Road, a podopieczni Bielsy mają 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki z dotychczasowych 5 meczów. Niemniej jednak jest to przyzwoity start dla drużyny, która właśnie awansowała do Premier League. To, co zmieniło się w ostatnich tygodniach dla Leeds United, to liczba bramek. Strzelił 7 bramek w pierwszych 2 meczach i tylko 2 kolejne w kolejnych 3 meczach. Jednocześnie poprawiła się obrona, a styl gry w posiadanie piłki stał się bardziej imponujący, przy średniej około 60% dotychczasowego sezonu.

Analiza i podsumowanie

Opierając się na formie, Aston Villa jest faworytem do wygrania tego starcia, ale dla nas jest to ryzykowny typ. Dzieje się tak tylko dlatego, że Leeds utrzymuje piłkę przez dłuższy czas, a styl gry kontrataku Aston Villi może nie zawsze działać. Jednocześnie uważamy, że w Villa Park zaufanie jest wysokie i zasługują bycie faworytem w tym pojedynku. Są również powody, by sądzić, że ten mecz będzie sprzeczny z ogólnym trendem, jaki widzieliśmy do tej pory w angielskiej Premier League w tym sezonie. Liverpool jest jedynym zespołem, który strzelił gola przeciwko Villa w tym sezonie, podczas gdy Leeds po lawinie bramek w pierwszych dwóch meczach zobaczyło poniżej 2.5 gola w kolejnych trzech. Dlatego gole będą w cenie i uważamy, że poniżej 2.5 gola jest najlepszą opcją dla tego meczu. Warto również zauważyć, że styl gry Leeds jest zorientowany na posiadanie piłki, podczas gdy Villa woli śledzić poczynania przeciwnika i szukać luk w obronie.

Typy na mecz:

„Poniżej 2.5 bramki” – @2.17 (forBET)

„Zakład bez remisu – 1” – @1.64 (forBET)