Na zdjęciu zapowiedź meczu Premier League

Arsenal Londyn – Leicester City

      No Comments on Arsenal Londyn – Leicester City

Data: 25.10.2020

Godzina: 20:15

Stadion: Emirates Stadium (Londyn)

Obie te drużyny mają w tym sezonie ogromne ambicje. Kanonierzy desperacko próbowali wrócić do centrum uwagi w Premier League, a ponieważ Liverpool i Manchester City doświadczają kontuzji, czują, że nadszedł czas, aby to wykorzystać.

Bilans spotkań bezpośrednich

  • Statystyka ogólna (105 spotkań): Arsenal Londyn 51 zwycięstw, Leicester City 21 zwycięstw, 33 remisy.
  • W ostatnim spotkaniu Kanonierzy zanotowali zwycięstwo 0-2 na wyjeździe.
  • Zarejestrowali również 17 z poprzednich 20 ogólnych zwycięstw.
  • Gospodarze wygrali 12 z poprzednich 13 meczów ligowych na tym stadionie.
  • Strzelili dwa lub więcej goli w 11 z 13 poprzednich spotkań Premier League na tym terenie.
  • Od 1995 roku goście ani razu nie zachowali tu czystego konta w pojedynku Premier League.

Zapowiedź meczu Arsenal Londyn – Leicester City

W międzyczasie zawodnicy Leicester przegrali walkę o pierwszą czwórkę w zeszłym sezonie, a tym samym wejście do Ligi Mistrzów. Z pewnością boli ich to od jakiegoś czasu i są zdeterminowani, aby poprawić się w tym sezonie. Jednak nieoczekiwanie zawodnicy Brendana Rodgersa padli ofiarą klątwy kontuzji, a teraz patrzą na znacznie dłuższy okres czasu bez niektórych ze swoich podstawowych graczy. A żeby było jeszcze trudniej, muszą w ten weekend wybrać się na wycieczkę na Emirates Stadium. Zwróćmy uwagę, że zawodnicy Mikela Artety byli prawie nie do powstrzymania w tym miejscu przez ostatnie kilka miesięcy i, co niepokojące, Lisy ani razu nie wygrały tutaj przez ostatnie 25 lat. Prawdopodobnie możemy oczekiwać, że Arsenal będzie miał ogromną przewagę w tym spotkaniu.

Analiza i podsumowanie

Podopieczni Artety przegrali na wyjeździe 1-0 w ostatnim meczu z Manchesterem City. W tym samym czasie podopieczni Rodgersa przegrali u siebie 0-1 z Aston Villą. Jednak Kanonierzy wygrali 12 z poprzednich 15 meczów ogółem, a także są w serii dziewięciu zwycięskich meczy u siebie. W rzeczywistości mają w tym sezonie 100% zwycięstw we wszystkich rozgrywkach, z wyjątkiem spotkań z Liverpoolem i Manchesterem City. Z drugiej strony piłkarze gości przegrali trzy z poprzednich pięciu meczów w lidze i stracili dwa lub więcej goli w czterech z sześciu poprzednich spotkań. Na wyjeździe nie udało im się wygrać w ośmiu z dziesięciu poprzednich meczów. Co więcej, w tym miejscu gospodarze po prostu byli na innym poziomie w starciach bezpośrednich. Nie tylko mają fantastyczny bilans w takich meczach od 1995 roku, ale także wygrali 12 z ostatnich 13 spotkań Premier League na tym stadionie. Biorąc pod uwagę te spostrzeżenia, spodziewajmy się, że Arsenal zdominuje Leicester  w niedzielnym pojedynku.

Typy na mecz

„Zakład bez  remisu” – @1.44 (Fortuna)

„Arsenal wygra przynajmniej jedną połowę” – @1.50 (Fortuna)