Crystal Palace - Manchester City

31.12 Premier League – Crystal Palace – Manchester City

Manchester City jest w tym sezonie w doskonałej dyspozycji, czego dowodzą nie tylko wyniki osiągane w Lidze mistrzów, ale przede wszystkim fakt zdobycia 43 z 45 możliwych punktów do tej pory. Manchester City nie przegrał w tym roku ani jednego meczu w Premier League i mało kto zakłada, aby mecz na wyjeździe z Crystal Palace, do którego dojdzie 31 grudnia, mógł to zmienić. Teoretycznie jest to więc doskonała okazja, aby dodać tzw. pewniak do swojego kuponu. Każdy bukmacher, także forbet, przewiduje łatwe i wysokie zwycięstwo drużyny Pepa Guardioli i trudno dziwić się takim wyliczeniom.

Przede wszystkim, zwykłe porównanie statystyk skazuje drużynę gospodarzy na pożarcie w ostatnim meczu Premier League tego roku. Crystal Palace znajduje się w strefie spadkowej i do tej pory wygrało tylko 2 mecze, strzelając przy tym bardzo skromne 8 bramek. Przy takich wynikach 14 zwycięstw i 1 remis drużyny z Manchesteru nie wróżą jakichkolwiek szans na wyrównane spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Manchester City strzelił do tej pory aż 46 bramek, chociaż do półmetka rozgrywek jest trochę czasu i nie tylko forebet proponuje bardzo wysokie kursy na to, że The Citizens nagle zatrzymają swój licznik.

Obstawiać naturalnie można nie tylko zwycięstwo i porażkę w tym spotkaniu. Jednym z ciekawszych typów proponowanych przez forbet legalny jest typ na ilość bramek zdobytych przez Manchester City w tym spotkaniu. Dużym zyskiem dla grających byłoby z pewnością zakończenie spotkania bezbramkowym remisem, co jednak z uwagi na bilans bramkowy obu drużyn jest mało prawdopodobne. Jeśli zespół Pepa Guardioli ma w rekordowym tempie zapewnić sobie Mistrzostwo Anglii, w spotkaniu z takimi rywalami musi szybko i bez zbędnych strat sił fizycznych, wywozić trzy punkty.