Cracovia - Lechia Gdańsk

24.11 Ekstraklasa – Cracovia – Lechia Gdańsk

17 kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy zainauguruje 24 listopada o godzinie 18:00 spotkanie Cracovii z Lechią Gdańsk. Jest to już drugi mecz po półmetku fazy zasadniczej Ekstraklasy (zgodnie z reformą ESA37, po rozegraniu meczu i rewanżu drużyny dzielone są na grupę spadkową oraz mistrzowską, każda po osiem drużyn, które dogrywają ze sobą po jednym meczu).

Dlatego coraz ważniejsze jest przygotowanie mentalne oraz fizyczne zawodników – tylko utrzymanie pełnej intensywności i koncentracji na tym etapie rozgrywek pozwala uniknąć głupiego tracenia punktów. A zarówno Lechia jak i Cracovia głupio straconych punków w tym sezonie mają aż nadto i są obecnie w fatalnej sytuacji, a trzy punkty są tak samo potrzebne zespołowi z Krakowa jak i Gdańska. Dlatego żadna z tych drużyn nie nadaje się jako obstawianie meczy pewniaki.

Cracovia z 12 punktami i tylko 2 zwycięstwami jest w tym sezonie przedostatnią drużyną w tabeli, ale zdobyte 3 punkty na swoim terenie w 17 kolejce Ekstraklasy mogą pozwolić Cracovii na ucieczkę ze strefy spadkowej. Lechia natomiast ma 17 punktów i zajmuje 12 miejsce w tabeli, ale rozegrała też jedno spotkanie więcej i chociaż jeszcze teraz widmo strefy spadkowej nie jest Lechii straszne, to ewentualna przegrana 24 listopada na stadionie w Krakowie oznaczałoby dla drużyny z Pomorza już siódmą porażkę w tym sezonie.

Problemy obu drużyn dostrzegają także osoby, które grają w zakłady bukmacherskie. Typowanie meczy forum raczej nie jest dużą pomocą przed tym konkretnym spotkaniem. Obstawianie meczów piłkarskich, zwłaszcza na 2 tygodnie przed faktycznym odbyciem się spotkania, nie jest prostym zadaniem, ale też kursy są dużo korzystniejsze z tak dużym wyprzedzeniem.