Cracovia vs Legia

24.02 Ekstraklasa – Cracovia vs Legia – Czy Legia utrzyma formę z wiosny i zgarnie 3 pkt na gorącym terenie?

Cracovia, chociaż będzie gospodarzem spotkania zaplanowanego na 24 lutego z aspirującą do kolejnego mistrzostwa Legią, na pewno nie jest faworytem. Ani kibice, ani dziennikarze, ani tym bardziej analitycy bukmacherscy wymyślający typy na dziś, kompletnie nie wyobrażają sobie, aby tak wzmocniona w okienku transferowym Legia mogła zgubić punkty na wyjeździe z Cracovią. Jedyne dwa argumenty przemawiające na korzyść „Pasów” to atut własnego boiska oraz ewentualna motywacja i mobilizacja, ponieważ Cracovia jest obecnie w lidze na 12 pozycji z dorobkiem punktowym na poziomie 22.

Niestety dla Cracovii, po trzydziestu kolejkach dochodzi do dzielenia tabeli na dwie grupy i tak skromna przewaga nad miejscami spadającymi do I ligi jak 3-4 punkty może okazać się nic nie warte. Dlatego po meczu z Legią, w przypadku przegranej, Cracovia będzie w fatalnej sytuacji punktowej i w tabeli najpewniej jeszcze mocniej się obniży. Legia gra z kolei o coś zupełnie przeciwnego – już teraz jest pierwsza w lidze, ale przewaga dwóch punktów nad trzema goniącymi ją klubami (Górnik, Lech i Jagiellonia.

Dlatego typy bukmacherskie na dziś są jednoznaczne – Legia wygra na wyjeździe. Za taki typ różne firmy bukmacherskie wypłacają skromny kurs, rzadko przekraczający 2.00. Może więc ciekawsze będą dla obstawiającego typy na remis na dziś. W takim scenariuszu bukmacher przeciętnie gotowy jest do wypłacenia kursu rzędu 3.00-4.00. A po przerwie zimowej nie zawsze wszystko działa w zespole na odpowiednim poziomie, fizycznie piłkarze też nie zawsze od początku są w przysłowiowym „gazie”. Remis 24 lutego na wyjeździe w Krakowie na pewno nie zostałby przez nikogo okrzyknięty „sensacją”.