Legia Warszawa vs Zagłębie Lubin

21.07 Ekstraklasa – Legia Warszawa vs Zagłębie Lubin – Otwarcie sezonu Ekstraklasy śledzą wszyscy bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie w Polsce znów zachęcają do typowania Ekstraklasy

Wskazanie Mistrza kraju przez rozpoczęciem kolejnych rozgrywek Ekstraklasy to dla wielu typerów jeden z ulubionych zakładów – wtedy kursy są jeszcze najwyższe, gdyż brakuje danych o przygotowaniu klubów do sezonu, ich formy i transferów. Naturalnie najmniej zarobić można na wskazaniu wielokrotnego w ostatniej dekadzie Mistrza Polski, czyli Legii Warszawa. Stołeczny klub sezon 2018/2019 zacznie od meczu z Zagłębiem Lubin, z którym formalnie i nieformalnie „Legioniści” współpracują od wielu lat. Mecz 21 lipca pomiędzy Legią a Zagłębiem Lubin będzie dla wielu miało dodatkowy smaczek – dla Legii to mecz u siebie, dla zagłębia jest to przede wszystkim szansa na pokazanie się i pokonanie rywali w efektowny sposób.

Na pewno istotną zmianą w porównaniu do poprzedniego sezonu jest fakt zrezygnowania z podziału punktów po 30 kolejkach, więc każde 3 punkty zdobyte już na starcie rozgrywek znów mają znacznie większe znaczenie, aniżeli w trakcie poprzedniej wersji reformy ESA37. Wiedzą o tym wszystkie strony bukmacherskie, które rozumieją, że brak podziału punktów po rundzie zasadniczej to kolejny argument za typowaniem klubów najmocniejszych i najlepiej zorganizowanych jak Legia i Lech, kosztem tych debiutujących i mierzących się z problemami finansowymi, organizacyjnymi czy kadrowymi, jak Arka czy Wisła.

Atrakcyjne spotkanie kusi zakłady bukmacherskie

Spotkanie inaugurujące kolejny sezon Ekstraklasy, zwłaszcza w wykonaniu Legii Warszawa, zawsze są interesujące dla samych bukmacherów. Z uwagi na to, że to początek sezonu, że to mecz inauguracyjny, spotkanie szeroko komentują także dziennikarze oraz sami kibice. Bukmacherskie strony zachęcają do typowania rozstrzygnięć w tym meczu oferując wysokie kursy – wygrana Legii wyceniana jest w okolicach 1.60-1.80, ale remis to już propozycja kursowa rzędu 2.50. Z kolei wygranie przez Lubin w Warszawie, odbierane jako ewentualna sensacja, mogłaby przynieść graczowi zwrot nawet 6-krotności zakładu.

Autor: DG