Sevilla – Levante

17.12 La Liga – Sevilla – Levante

      No Comments on 17.12 La Liga – Sevilla – Levante

W ramach najbliższej kolejki hiszpańskiej La Liga walcząca jak zwykle w ostatnich sezonach o awans do Ligi Mistrzów Sevilla podejmować będzie na własnym boisku zespół z Levante. Do pojedynku obu drużyn dojdzie już 17 grudnia i typy bukmacherskie na jutro pokazują, że może to być jeden z ciekawszych meczów. Nie tylko do oglądania z typowo sportowego punktu widzenia, ale przede wszystkim do obstawiania, gdyż kurs na najróżniejsze warianty rozstrzygnięcia tego wydarzenia są bardzo atrakcyjne.

Sevilla w tym sezonie może nie przypomina siebie z najlepszych okresów poprzednich sezonów, ale nawet bez idealnej gry jej zawodnicy byli w stanie aż 8 razy wychodzić zwycięsko z meczu i ostatecznie zajmują miejsce w Lidze Europy, chociaż ambicje Sevilli od zawsze były wyższe. W tym sezonie Sevilla strzela bardzo niewiele bramek – tylko 17 – ale równie niewiele ich traci – 14 i łącznie ma 25 punktów w tabeli Primera Division. To sprawia, że różne typy bukmacherskie piłka nożna w dość wyraźny sposób premiują zespół z Sevilli. Gospodarze najprawdopodobniej powinni wygrać to spotkanie, ale Levante nie jest wcale bez szans.

Przede wszystkim, szans gości należy upatrywać w nieco korzystniejszym dla nich kalendarzu rozgrywek i fakcie, że Sevilla grać musi na dwóch frontach, podczas gdy Levante ma więcej czasu na przygotowanie się wyłącznie do meczów z hiszpańskimi przeciwnikami. Często pojawiają się więc typy bukmacherskie remisy w tym spotkaniu, zwłaszcza że Sevilla nie jest tak skuteczna w napadzie, jak w poprzednich latach i na pewno nie rzuci się na Levante z morderczą agresją od pierwszych minut. Z każdą kolejną minutą goście mogą zyskiwać przewagę fizyczną nad graczami drużyny gospodarzy i zwłaszcza bliżej końcowego gwizdka w meczu, sytuacja na boisku może już nie być tak jednoznaczna i jednostronna.