Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls

16.11 NBA – Oklahoma City Thunder – Chicago Bulls

W czwartek 16 listopada 2017 dojdzie do pojedynku pomiędzy dwiema zasłużonymi markami NBA – Oklahoma City Thunder podejmie w swojej hali zasłużoną drużynę Chicago Bulls. Wytypowanie zwycięzcy tej potyczki w oparciu zarówno o osiągnięcia obu drużyn w poprzednim jak i obecnym sezonie nie powinno być teoretycznie trudne, co znajduje swoje odzwierciedlenie w kursie proponowanym przez sts online.

Większość operatorów proponuje niezbyt wysoki kurs na gospodarzy najbliższego spotkania, ponieważ w początkowej fazie obecnego sezonu zasadniczego chicagowskie byki spisują się bardzo źle, zwłaszcza na wyjeździe – mogą się poszczycić niechlubnym bilansem meczów wyjazdowych 0-3. W sumie aktualny bilans Bulls w rozgrywkach fazy zasadniczej NBA to 1-5 i według sts na tydzień, mało prawdopodobne jest odwrócenie tego trendu właśnie w starciu z Oklahoma City Thunder.

Chociaż sts zakłady bukmacherskie kontakt nie szczególnie przekładają osiągnięcia zeszłoroczne na obecne kursy, z pewnością warto docenić jakość indywidualnych graczy OCT, którzy w poprzednim sezonie zajęli 6 miejsce w swojej Konferencji Zachodniej. Statystki głównych rzucających także są zdecydowanie na korzyść drużyny gospodarzy – Carmelo Anthony rzuca średnio 22.9 punktu na mecz, podczas gdy najlepszy w tej statystyce gracz oponentów, Lauri Markkanen rzuca poniżej 18 punktów na mecz.

Russel Westbrook lepiej wypada z kolei w statystyce zbiórek w stosunku do swojego odpowiednika z Chicago, a przy okazji jest również najlepszym asystentem swojego zespołu i także w tej statystyce deklasuje oponenta z Chicago Bulls. Chociaż koszykówka jest grą zespołową, siła składu i własnej hali zdaje się przemawiać za znaczącą bonifikatą dla gospodarzy.