Stoke City - Brighton

10.02 Premier League – Stoke City – Brighton – Czy warto postawić na podwójną szanse?

Gdyby analizować szanse Stoke City na wygraną przed własną publicznością w meczu przeciwko Brighton, zaplanowanym już na 10 lutego w ramach następnej kolejki Premier League, wyłącznie przez pryzmat obecnej pozycji w tabeli – nie byłaby to analiza prosta. Jeśli jednak spojrzymy dodatkowo na przebieg rywalizacji pomiędzy obydwoma klubami w bezpośrednich meczach przeciwko sobie – wskazanie teoretycznie silniejszego klubu nie powinno stanowić tak dużego wyzwania.

Stoke to 17 drużyna tabeli Premier League, ale Brighton zajmujące raptem jedną lokatę wyżej ma dokładnie tyle samo punktów, co Stoke, czyli 23, co na 24 rozegrane kolejki jest bardzo kiepskim wynikiem. Dostrzegają to naturalnie również lv bet zakłady bukmacherskie w swojej ofercie kursowej na to spotkanie. Szanse gospodarzy na wygranie są tylko nieznacznie wyższe niż rozstrzygnięcie remisowe, więc również kurs na gospodarzy, gości jak i remis, jest mocno spłaszczony.

Analitycy pracujący dla lvbet dostrzegają jednak także inne aspekty nadchodzącego pojedynku. W dotychczasowej historii Premier League obie drużyny miały okazję grać ze sobą łącznie 8-krotnie i aż 7-krotnie wygrywało Stoke, raz padł remis. Szanse na to, że Brighton będzie w stanie swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo za trzy punkty odnieść właśnie na trudnym stadionie przeciwnika, są zdaniem lvbet opinie kompletnie nierealne.

W ostatnim bezpośrednim starciu pomiędzy obydwiema ekipami, do którego doszło w Premier League na stadionie Brighton, padł remis 2:2. Jednak w tym sezonie Stoke City nie gra zbyt zorganizowanego i taktycznego futbolu – szczególnie w defensywie piłkarze gospodarzy spisują się fatalnie. W 24 kolejkach dali sobie strzelić aż 50 bramek, czyli tracą więcej niż dwa gole na mecz i jeśli piłkarze Brighton będą w stanie ten fakt wykorzystać, mogą znów wywalczyć remis.