Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok

09.05 Ekstraklasa – Lech Poznań vs Jagiellonia Białystok – Sprawdź typy bukmacherów na mecz, który może decydować o tytule!

Dlaczego nie dziwi, że polski bukmacher stawia na Kolejorza?

Legia – 61 pkt, Lech – 59, Jagiellonia – 58. Tak wygląda czołówka Lotto Ekstraklasy na trzy kolejki przed finiszem. Szalenie istotne będzie więc środowe spotkanie drużyn nr 2 i 3 w Poznaniu. Jeśli padnie remis, a Wojskowi uporają się na własnym stadionie z Wisłą Płock, to będą już bardzo blisko obrony tytułu. Zwycięstwo piłkarzy ze stolicy Wielkopolski pozostawi sprawę względnie otwartą, zwłaszcza że na sam koniec mierzą się z warszawianami. Podopieczni Nenada Bjelicy zawiedli ostatnio swoich fanów – nie chodzi nawet o bezbramkowy remis w Płocku, lecz poprzedni domowy występ, w którym przegrali 2:4 z Górnikiem Zabrze. Natomiast położenie teamu z Podlasia byłoby znacznie korzystniejsze, gdyby nie porażka u siebie z krakowską Wisłą, choć to jedno z kilku potknięć graczy Ireneusza Mamrota w stosunkowo krótkim okresie. 11 marca Lech ograł ich na własnym terenie aż 5:1. Dlatego nie zaskakuje, że teraz każdy bukmacher stawia prawie dwukrotnie niższy kurs na zwycięstwo gospodarzy (około 2,0) niż komplet punktów dla gości (około 3,6-3,8).

Czy legalne zakłady bukmacherskie wierzą w gola dla Jagiellonii?

W dwóch ostatnich konfrontacjach białostoczanie nie zdobyli bramki, ale potencjał ofensywny sugeruje, że są w stanie trafić do siatki Lecha. Inna sprawa, że – jak wspomniano – w poprzednich tygodniach mocno spuścili z tonu. Legalne zakłady bukmacherskie stawiają z dużą ostrożnością na to, że na Bułgarskiej Jaga coś strzeli. Jako najbardziej prawdopodobną opcję forBet wskazuje jednego gola – kurs 2,30, choć tuż po tym scenariuszu plasuje się zero po stronie zdobyczy – kurs 2,55. Dużo mniej realne są 2 gole (kurs 4,05) oraz 3 lub więcej (kurs 8,25).

Autor: PM