VFB Stuttgart - Bayer Leverkusen

08.12 Bundesliga – VFB Stuttgart – Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen, który 8 grudnia przyjedzie do Stuttgartu w roli gościa, wciąż pozostaje tylko 3 punkty od strefy pucharowej w tabeli Bundesligi. Dzięki temu, wygranie wyjazdowego meczu z utytułowanym przeciwnikiem może pomóc w prześcignięciu odwiecznych rywali i zajęcie na koniec sezonu jednego z sześciu czołowych miejsc w tabeli, dających prawo gry w kwalifikacjach europejskich pucharów. Najpierw jednak „Aptekarze” przejść muszą przeszkodę, którą 8 grudnia na swoim stadionie postawi VfB Stuttgart.

Według kursów publikowanych przez lv bet zakłady bukmacherskie, Bayer ma szanse na wywiezienie trzech punktów z trudnego terenu rywali. Aby jednak mogło do tego dojść, goście z Leverkusen będą musieli zagrać bardzo skoncentrowani i na wysokiej intensywności. Przewaga gości nad gospodarzami w tabeli punktowej Bundesligi to obecnie skromne 4 punkty i piłkarze Stuttgartu na pewno będą odpowiednio zmotywowani do zmniejszenia tego dystansu. 13 pozycja w tabeli i skromna zdobycz punktowa (17) drużyny ze Stuttgartu nie odzwierciedlają jednak w pełni potencjału tej drużyny, która potrafi zagrać bardzo dobrze od strony taktycznej i organizacyjnej.

Dlatego lvbet wraz z innymi legalnymi polskimi bukmacherami zachęca do typowania swoich zwycięzców tego spotkania. To, co może wskazywać na nieznaczną przewagę przyjezdnych w tym spotkaniu, to znacznie wyższa skuteczność w ofensywie, co zauważają lvbet opinie. Przede wszystkim, gospodarze do tej pory zdobyli w Bundeslidze 13 bramek, podczas gdy ich najbliżsi przeciwnicy trafiają do siatki rywali dwa razy częściej i odnotowali już do tej pory łącznie 27 zdobytych goli.